Často kladené otázky

Odkdy se dá miminko v nosítku přenášet?

Nosítko je určeno pro děti přibližně od 4 -- 5 měsíců, s délkou kolem 60cm. Přibližně, protože i miminka jsou každé jinak velké. Do té doby je nosítko v oblasti nožiček ještě příliš široké. Ve 4 měsících už miminko obvykle zmohutní, vyplní dobře prostor mezí vámi a zádovou opěrkou a ta mu bude dávat dostatečnou oporu.
Nosítko jsme nechávali testovat i pro menší děti od 3,5 kg, protože pro tuto váhově-věkovou kategorii jsou přísnější požadavky na zádovou opěrku. Předpokládá se, že nejmenší miminka nebudou sama držet hlavičku, nosítko tedy musí být schopno hlavičku bezpečně podpírat a chránit pro případ náhlého záklonu. Chtěli jsme, aby nosítko mělo ověřenou i tuto funkčnost, pro případ, že potřebujete nouzově přenést i menší miminko (může mít nožičky složené na žabičku uvnitř zádové opěrky, nemusí je mít úplně roznožené), pokud použijete nějakou ze zmenšovacích novorozeneckých vložek jiných výrobců, nebo pokud má nosítko sloužit dítěti s pomalejším psychomotorickým vývojem.

Jaká je maximální nosnost nosítka? Jak staré dítě v něm lze ještě nosit?

KiBi prošlo zátěžovými testy se zatížením 20 kg a takovou zátěž by mělo při běžném nošení zvládnout. Děti dokáží mít v nízkém věku docela velký váhový rozptyl - vytáhlá 2letá holčička vážící 12 kg, nebo stejně starý kamarád ze sousedství, který má kilogramů 18. Protože sami máme v rodině těžké děti, chtěli jsme mít váhovou rezervu pro naprostou většinu dětí až do věku 3 let.
Druhá věc je pak maximální výška dítěte. Pokud už starší děti jen poponášíte, nemusí už mít opěrku pod nožičkami až pod kolínka. Děti, které už samy sedí, nepotřebují podpírat celé tělíčko, není žádoucí zakulacovat je s kolínky vysoko stejně jako malá miminka, která ještě nemají vytvořená esovitá prohnutí páteře. Takže na kratší časové úseky děti vydrží i drobné nepohodlí v podobě opěrky končící v půli stehýnek. Pokud ale potřebujete nosit delší časová období, podpora celých nožiček se hodí -- pokud látka končí až pod kolínky, je tak nošení pro dítě mnohem pohodlnější. KiBi se dá rozšířit tak, že pohodlně stačí naprosté většině dětí opravdu až do 3 let. Máte-li drobnější dítě, jistě s KiBi vystačíte i v předškolním věku.

Jsem, drobná a partner naopak vysoký a mohutný. Budeme moci KiBi nosit oba dva?

Ano. Snažili jsme se, aby bylo KiBi co nejuniverzálnější i co do postav nosících osob. Ramenní popruhy se dají zkracovat nebo prodlužovat tak, aby polstrování bylo vždy na ramenou jak u malých, tak u vysokých lidí. Toto řešení zároveň umožňuje dotáhnout ramenní popruhy dostatečně i velmi štíhlým a malým ženám. Polstrování bederního pásu je právě tak široké, aby bederní pás šel dotáhnout na míru i velmi štíhlým postavám v pase, není nutné kvůli tomu nosit bederní pás níž na bocích. Bederní pás lze v pase dotáhnout až na minimální obvod cca 60cm.

Z jakého materiálu je nosítko vyrobeno? Přírodní materiály? Umělina?

Jak základní nosné plátno, tak designová látka jsou 100% bavlněné. Veškeré materiály byly testovány v akreditované laboratoři a splňují náročné požadavky české vyhlášky č.84/2001 Sb., která stanovuje maximální limity chemikálií ve výrobcích pro děti do 3 let. Zkoumá se také uvolňování těchto látek při působení potu a slin, stálobarevnost.

Jak nosítko prát? Jak se o něj starat?

Nosítko můžete v případě potřeby vyprat v pračce na šetrný program při 30 stupních. Látku můžete přežehlit na nízký stupeň. KiBi by se nemělo sušit v sušičce, stačí když ho volně rozložíte na šňůru. Pozor na agresivní prací prášky nešetrné k barvě nebo dokonce prášky s bělícími účinky, látka by mohla vyblednout.
Každopádně první pomocí je namočený hadřík. V praxi není nutné nosítko prát tak často, jak by se mohlo na první pohled zdát.

 

Kontaktní informace
info@kibi.cz
mobil: +420 730 854 506

Adporto s.r.o.
Kejzlarova 1677
500 12 Hradec Králové

Doprava a platba
Poštovné pro všechna nosítka ZDARMA!
Platba: dobírkou, bank. převodem a platební kartou


Obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Velkoobchod
Vítáme obchodníky, kteří by s námi rádi spolupracovali -- ať už formou prodeje v kamenných prodejnách, či na malých prezentacích. Pro informace o obchodních podmínkách nás prosím kontaktujte na emailu.
Copyright © 2014 - 2018 Adporto s.r.o. All Rights Reserved
    KiBi na Facebooku