Nosítko se vyvíjí
 
Nosítko se vyvíjí

Nosítka se už používají půl roku a my se snažíme pochytit zkušenosti při jejich používání a snažíme se je neustále vylepšovat. Proto nosítka, která nyní vychází ze šicí dílny, jsou již oproti prvním kusům trochu poupravená. Co je tedy nového?

Spona na ramenních popruzích

Chceme nosítko co nejbezpečnější. A protože je nosítko určitě i pro děti ve velmi zvídavém a hravém věku 3 let, rozhodli jsme se použít ještě bezpečnější spony na ramenní popruhy.

Tyto spony jsou nyní stejné jako spona na bederním pásu, jsou vybaveny takzvaným zámečkem. Pokud zámeček posunete do polohy „zamčeno“ ani velmi vynalézavé a nudící se dítě usazené právě na vašich zádech, nemůže stlačením sponu rozepnout. Zámeček se neposunuje zrovna zlehka, takže nenechavé ručičky mohou nyní mačkat co chtějí a spona se nerozepne. Pokud budete chtít popruhy za zády křížit, není problém zámeček přepnout do polohy „odemčeno“ a používat klasicky…

Spona sice na pohled působí mohutně, ale věříme, že to ničemu nevadí a je to lepší řešení než snažit se zabezpečit sponu pomocí gumiček, které se pak pletou a komplikují dotahování ramenních popruhů.

nova_spona

 

Velká opěrka hlavičky

Na prvních modelech byla pro nejmenší miminka jako opěrka hlavičky určena vysunovací zádová opěrka a pro větší děti velká odepínací přídavná opěrka. K nosítku se připínala pomocí suchých zipů, ale v praxi se ukázalo, že by se hodil nějaký pevnější systém jejího připnutí, suché zipy dokázala batolata tahající za opěrku rozepnout a hrozila její ztráta. Ta ostatně hrozila i tak, protože bylo nutné na opěrku myslet, jestli je také zabalená na výlet a kam ji jen děti mohly odnést…

Bylo tedy třeba najít jiné řešení. Malé cvočky (tzv. babydruky) použít nebylo možné, protože často nedrží. Z nosítka by se mohly odloupnout, což není bezpečné z hlediska malých částí, a nosítko by tak nevyhovovalo evropské normě pro látková nosítka. Zkoušeli jsme tedy místo suchých zipů cvočkové stuhy, ale ani ty se nakonec příliš neosvědčily.

Nakonec jsme se tedy rozhodli přejít na systém napevno přišité opěrky hlavičky k zádové opěrce. Nemůžete ji již nechat doma, ale jinak funguje stejně jako předtím. Dá se smotat do ruličky a schovat do kapsy v horní části zádové opěrky. U malých dětí se tím za jejich krkem vytvoří polštářek, který jim poskytne potřebnou oporu a ochrání je před náhlým „klimbnutím“ hlavičky směrem dozadu. Opěrku můžete také nosit volně venku, ničemu nepřekáží a je stále připravená k použití. A pokud by se vám přecijen zachtělo opěrky se zbavit, je ušitá plnohodnotně, je možné ji odpárat bez jejího poškození.
(Jen upozorňujeme, že v případě následného použití jiného připevňovacího systému nemůžeme odpovídat za následky jím způsobené -- malé části a možnost jejich spolknutí nebo vdechnutí, příliš dlouhé tkanice a možnost uškrcení, chemická bezpečnost použitých materiálů… Záruka na jiné části nosítka samozřejmě platí dál.)

operka_natazena       operka_za_hlavou

Věříme, že vám bude KiBi s těmito drobnými změnami dobře sloužit!

 

Novinky u KiBi - 24.11.2012 - Věra Kalousková
Kontaktní informace
info@kibi.cz
mobil: +420 730 854 506

Adporto s.r.o.
Kejzlarova 1677
500 12 Hradec Králové

Doprava a platba
Poštovné pro všechna nosítka ZDARMA!
Platba: dobírkou, bank. převodem a platební kartou


Obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Velkoobchod
Vítáme obchodníky, kteří by s námi rádi spolupracovali -- ať už formou prodeje v kamenných prodejnách, či na malých prezentacích. Pro informace o obchodních podmínkách nás prosím kontaktujte na emailu.
Copyright © 2014 - 2018 Adporto s.r.o. All Rights Reserved
    KiBi na Facebooku