Jak KiBi vzniklo
 
Jak KiBi vzniklo

Jsem mámou dvou nošených dětí.

První se začalo nosit v roce 2005, v té době na trhu byly klokanky s úzkým sedem, krosny s kovovou konstrukcí a šátky. Vyzkoušeli jsme darovanou klokanku a skončili u pevného šátku. Jenže syn nebyl žádné tintítko, na roce a půl už měl přes 16 kilo. A já ho nosit potřebovala. Někdy v té době se někdo v diskuzním vláknu o nošení zmínil o tom, že kdesi daleko v nosičské zemi zaslíbené mají ergonomická nosítka. Začala jsem je dovážet a prodávat prostřednictvím e-shopu NošeníDětí.cz a objevila „ameriku“. Ergonomické nosítko bylo právě to, co jsem v tu danou chvíli potřebovala. Velmi rychle nasazené a dítě usazené i na zádech, velmi rychle se syn dal dostat i zpátky na zem, nošení pohodlné i při takovéto zátěži…

Dcera se nosila ještě více, nejprve v šátcích, jakmile jsem ji potřebovala odsunout na záda, zase jsem začala pokukovat po ergonomických nosítkách a časem na ně plně přešla, různě prostřídávala různé značky podle toho, jak dcera rostla a co nám zrovna nejvíc vyhovovalo. A u toho jsem si tak dumala, jak je škoda, že nosítka mají pevně daný rozměr, jak to udělat, aby byla „akorát“ delší čas. Přecijen, nedalo by se to vymyslet trochu jinak?

A začaly se zkoušet šít první prototypy. Ten úplně první dopadl celkem neslavně, nosit se v něm opravdu pohodlně nedalo :) Další pokus už byl vydařenější a na něm se pak už dělaly jen menší úpravy.

Ani KiBi není tolik univerzální jako pevný šátek. Ale troufám si říct, že to nikdy žádné nosítko nebude, těžko srovnávat jablka s hruškami. Ergonomická nosítka nabízejí jiný způsob nošení, mají jiné výhody a nevýhody než šátek. Doufám, že se cíl splnit podařilo -- KiBi by opravdu mělo růst s dětmi od jejich zhruba 4 měsíců do 3 let. A také doufám, že díky tomu usnadníme život těm rodičům, kteří zvolí nošení v ergonomickém nosítku.

Ze zákulisí - 18.07.2012 - Věra Kalousková
Kontaktní informace
info@kibi.cz
mobil: +420 730 854 506

Adporto s.r.o.
Kejzlarova 1677
500 12 Hradec Králové

Doprava a platba
Poštovné pro všechna nosítka ZDARMA!
Platba: dobírkou, bank. převodem a platební kartou


Obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Velkoobchod
Vítáme obchodníky, kteří by s námi rádi spolupracovali -- ať už formou prodeje v kamenných prodejnách, či na malých prezentacích. Pro informace o obchodních podmínkách nás prosím kontaktujte na emailu.
Copyright © 2014 - 2018 Adporto s.r.o. All Rights Reserved
    KiBi na Facebooku